Junior Consultant Executive Recruitment – Agxecutive

Posted 2 weeks ago

Agxecutive recruteaza ACUM un Consultant Junior pentru activitatea de Executive Recruitment in agribusiness (echivalenta cod COR 242317 – Consultant in resurse umane).

Postul presupune desfasurarea activitatii la sediul sau punctul de lucru/biroul companiei din Ilfov/Bucuresti, biroul nostrum fiind situat in strada Helesteului, no. 17, sector 1 – zona Primaverii, precum si deplasari in teren in proportie de ~30%, in functie de necesitatile de business

Ierarhic, pozitia va raporta direct catre Fondatorul AGXECUTIVE. Viitorul nostru coleg va fi integrat intr-o echipa mica, dinamica, unita, la scara umana, dar recunoscuta pentru tenacitate, ambitie si succese intr-un sector de activitate extrem de competitiv!

Oferim un contract de munca pe durata nedeterminata, cu o perioada de proba de 90 de zile calendaristice, cu norma intreaga de munca (« full time »). Remuneratia lunara este competitiva, in functie de experienta si presupune o foarte motivanta componenta variabila, in functie de rezultate.

Ca beneficii suplimentare, se ofera si un abonament medical privat la Medicover, inclusiv dental plan via MG Dental si subventionarea transportului in comun in Bucuresti intra muros, metrou si/sau tramvai si autobuz, conform politicii de personal a companiei.

Drept instrumente de lucru, vor fi puse la dispozitie laptop pentru uz profesional, telefon mobil si un buget lunar de cheltuieli in scopuri de business (avans cash spre decontare).

Este vorba despre o excelenta oportunitate de dezvoltare personala si profesionala pentru un tanar profesionist! Candidatul potrivit pentru noi este:

– Absolvent de USAMV sau Psihologie – HR;

– Pasionat de agricultura si stiintele vietii in general;

– Locat stabil in Bucuresti;

– Vorbitor avansat de limba engleza;

– Cunoscator avansat de Office: Word, Excel si Power Point;

– Permisul B si limba franceza ar fi plusuri deosebite, dar nu obligatorii;

– Un om asertiv, inclinat spre contactul uman, deschis la relationare, clar in exprimare, auto-motivat si dornic sa invete in permanenta lucruri noi.

A. Principalele responsabilitati, in sfera serviciilor de Executive Recruitment, sunt detaliate in continuare:

• prospectarea comerciala continua a pietei in vederea identificarii si contractarii de noi beneficiari pentru misiunile de Executive Recruitment;

• dezvoltarea unei retele calitative si de amploare de potentiali candidati folosind metode specifice HUMINT, urmarind in timp si spatiu evolutia carierei candidatilor de talent din piata;

• realizarea de rapoarte de intelligence catre Administratorul companiei sau catre beneficiarii acesteia pe diverse teme de interes, incluzand piata fortei de mana de lucru in sectorul agro-alimentar, dar si teme de agricultura, agronomie si alte teme tehnice specifice sectorului;

• cautarea prin mijloace specifice a candidatilor potriviti conform profilarii decise cu beneficiarul;

• abordarea directa conforma cu procedurile companiei si intervievarea primara (telefonica & face-to-face) a candidatilor;

• promovarea activa a marcii de angajator a beneficiarului, in relatia cu candidatii abordati;

• progress report regulat si la timp;

• editarea si postarea online a anunturilor de recrutare;

• informarea sistematica a candidatilor cu privire la rezultatul procesului de selectie;

• mentinerea si operarea bazei de date cu proiectele de recrutare.

B. Responsabilitati secundare in sfera Marketingului operational:

• participarea la initiativele noastre recurente de comunicare online si de brand awareness pe canalele de social media si pe siteul companiei;

• suport tehnic si de management de produs pentru proiectele de business development si consultanta ale companiei in legatura cu tehnologiile si inputurile agricole;

• asistenta administrativa pentru metinerea in parametri normali a functiilor back-office din companie.

C. Alte sarcini conexe, in functie de nevoile operationale ale companiei.

Aplicati cu incredere la claudiu.novac@agxecutive.com / 0743.488.022 sau diseminati oportunitatea celor calificati, potential interesati, din networkingul vostru!

A valid email address is required.